Gitara elektryczna (PMS-EG), gitara basowa (PMS-EB), perkusja (PMS-DR),

 

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Katowicach funkcjonują programy nauczania adresowane do młodzieży i dorosłych, opracowane przez wybitnych pedagogów i "czynnych" muzyków z YAMAHA Music Foundation. To Programy PMC (Popular Music Course- Kursy Muzyki Rozrywkowej). 

Są one skuteczną i elastyczną koncepcją kształcenia:

  • emisji głosu (wokal),
    oraz nauki gry na instrumentach:

  • gitarze elektrycznej,

  • gitarze basowej,

  • perkusji,  

  • keyboardzie,

Programy PMC, dają początkującym muzykom możliwość nauki gry lub śpiewu od podstaw, a muzykom zaawansowanym możliwość podniesienia swoich umiejętności instrumentalnych oraz wokalnych. Programy dają Studentom możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności muzycznych przez okres 3-5 lat.

Materiały dydaktyczne złożone są z podręczników i akompaniamentów (playbacków) opracowanych w standardzie XG (pliki MIDI), oferują bardzo atrakcyjną i motywującą formę lekcji. Alternatywną formą dostępu do akompaniamentów są płyty CD. Obie formy pod okiem doświadczonego nauczyciela pozwalają na głębokie wniknięcie i zrozumienie treści muzycznej przez ucznia. Akompaniamenty kształcą umiejętność gry zespołowej i przyśpieszają proces nauki. Edukacja przez "mini utwory" daje poczucie sukcesu niemal od pierwszej chwili, co jest niezwykle motywujące na kolejnych etapach nauki. Poza tym, to prawdziwa satysfakcja i radość z grania tak, jakby grało się w prawdziwym zespole. Nauka odbywa się w systemie grupowym oraz indywidualnym, a także w duetach.

Uczniowie programów PMC mają dalszą możliwość rozwijania swoich zdolności i umiejętności w zespołach muzycznych lub orkiestrach instrumentalnych.

Dalsze informacje o programach PMC:

Wiek uczniów:

młodzież od 10. roku życia i dorośli, a przy emisji głosu od 8 lat.

 

Osób na grupę:

liczba: 3-5 osób.
lekcje indywidualne, jak i w duecie oraz w grupach są dostępne w zależności od programu i poziomu umiejętności;

 

Materiały:

Akompaniamenty do wszystkich ćwiczeń i utworów są dostępne na CD lub MIDI, co przyspiesza proces nauki i kształci umiejętność gry zespołowiej!

 

PMC wokal: podręcznik (cz.1), płyta CD (cz.1, 2szt.)

PMC gitara elektryczna: podręcznik (1-2), CD (1-2)

PMC gitara basowa: podręcznik (cz.1-2)

PMC perkusja: ćwiczenia, podręcznik (1-2), CD z midi (1x), CD z akompaniamentami (1-3)

PMC keyboard: podręcznik (cz.1-2)

Czas nauki:

PMC wokal: conajmniej 2 lata 

PMC gitara elektryczna: zaczynając od podstaw od 3 do 4 lat

PMC gitara basowa: zaczynając od podstaw od 3 do 4 lat

PMC perkusja: zaczynając od podstaw od 4 do 5 lat

PMC keyboard: zaczynając od podstaw od 3 do 4 lat

Kursy Muzyki Rozrywkowej:

Zalety Programów PMC:

1) Przy każdym ćwiczeniu do dyspozycji są playbacki na płycie CD - zapobiega to marnowaniu czasu na mozolne poszukiwania odpowie-dniego materiału akompaniującego.

 

2) Żadnych nudnych ćwiczeń wstępnych dla studentów - od samego początku mamy do czynienia z atmosferą prawdziwego zespołu muzycznego; akompaniamenty (playbacki) do utworów od pierwszej lekcji pozwalają studentom znaleźć się w sytuacji prawdziwego zespołu.

 

3) Programy obejmują dużą ilość ćwiczeń i akompaniamentów utrzymanych w różnych stylach muzycznych (m.in. rock, pop, jazz, blues, latin) oraz w nowoczesnej muzyce.

 

4) Wszystkie techniki gry, podparte są wiedzą teoretyczną i realizowane na konkretnych przykładach / utworach muzycznych.

 

5) Stosowanie akompaniamentów opracowanych w standarcie Midi files, daje możlwość uatrakcyjnienia lekcji (zmiany tempa, tonacji, wyłączenie niektórych partii instrumantalncyh czy poszczególnych głosów (tracków)), a także rozwija wśród Studentów doskonałe poczucie rytmu.

 

6) Podręczniki umożliwiają elastyczną pracę, dostosowaną do potrzeb uczestników zajęć.

 

7) Ćwiczenia z serii "Krok po kroku" oraz Mini-utwory, mogą być stosowane bardzo elastycznie i wykonywane w różnych tempach dzięki zastosowaniu plików MIDI, w zależności od potrzeb studentów.

 

8) Granie do playbacku na lekcji czy też w domu przynosi efekty, wprawia w rutynę a przede wszystkim dostarcza przyjemności z nauki!

 

9) Zestawienie nut oraz playbacków gwarantuje zrozumienie całokształtu zależności muzycznych.

 

10) Perspektywa długiej współpracy dla studentów (od początkujących do zaawansowanych), z możliwością dalszego rozwoju w zespole muzycznym lub orkiestrach instrumentalnych. 

 

Kursy Muzyki Rozrywkowej ...

... to skuteczna i elastyczna koncepcja grupowej nauki gry na: perkusji, gitarze basowej, gitarze elektrycznej, keyboardzie. Po raz pierwszy w naszym kraju nauczanie muzyki rozrywkowej, granej zespołowo, odbywa się na taką skalę.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa oraz Wasze dziecko do udziału w bezpłatnej lekcji próbnej.
Po lekcji chętnie zaprezentujemy Państwu korzyści z uczestnictwa Waszego dziecka w Programie oraz odpowiemy na interesujący Państwa temat.